Чому краще хостинг купити ніж взяти в оренду свій сервер?

Якщо ви вагаєтесь перед вибором, що краще взяти під свій сайт хостинг чи фізичний сервер, надіємось ця стаття стане вам в пригоді. Тут ми розглянемо основні причини, чому покупка віртуального хостинг являється більш вигідною для невеликих та середніх сайтів. Широку популярність така послуга має у новинних  порталах міста, блогах, та інтернет-магазинах адже має доступну вартість та все для продуктивної роботи сайту.

 Перша причина звісно криється у різниці вартості послуг. Послуга хостингу значно дешевше чим придбання фізичного виділеного серверу. Так як послуга віртуального хостингу це по суті сувмісна оренда ресурсів фізичного серверу, тому і вартість ділиться на кількість користувачів. При замовленні фізичного серверу потрібно буде сплачувати все самостійно. Фізичний сервер є доречним лише випадках необхідності розмістити великий проект, який використовує технології, що не підтримуються шаредним хостинг, або вимагає серверних ресурсів значно вищих чим в представлених тарифах. 

Друга причина це складність та витрати в часі на налаштування необхідних служб для коректного функціонування сайту на фізичному сервері. При замовлення послуги хостингу клієнт отримує уже всі необхідні конфігурації та ПЗ, щоб запустити на ньому свій проект, такі як робота веб-сервера, днс-менеджер, налаштування по роботі почтового серверу та інше. На фізичному ж сервері потрібно ж навпаки багато налаштувань робити вручну, тобто у клієнта мають бути знання в області адміністрування серверів. Звісно з цього випливає і плюс фізичних серверів, що його можна повністю налаштувати під себе, а не використовувати конфігурації по-замовчуванню.

Ще один плюс хостингу, що під даний тип послуг завжди хостинг-провайдери беруть дуже потужне залізо, яке дорого коштує. Тобто ваш сайт буде розміщений на сучасному обладнанні, що гарантує швидку обробку процесів та загрузку сайту. Якщо брати такий ж сервер собі окремо обійдеться він в декілька тисяч доларів.

Додатковий нюанс є щодо вартості стосується придбання ліцензій. Тото якщо ви використовуєте віртуальний хостинг, хостинг-провайдер вже сплатив самостійно за вартість ліцензії на панель керування хостингом, інструментів кешування, модулів по здійснення резервного копіювання, програмного забезпечення проти вірусів та DDoS-атак і т.д.

Більшість хостинг-провайдерів пропонує безкоштовну тех. підтримку на свої послуги віртуального хостингу та ВПС, і дуже рідко на фізичні сервера. Обумовлено це тим що на фізичних серверах ручні конфігурації, робити правки на яких значно ваще та потребує багато часу. Тому власникам фіз.серверів потрібно бути готовим або мати свого системного адміністратора  або додатково оплачувати послуги адміністрування хостинг-провайдеру.