Напівпричіп бортовий відноситься до найбільш затребуваних серед логічних компаній типів вантажного транспорту в Україні. За допомогою відкритого бортового напівпричепа здійснюється транспортування великовагових вантажів, які не будуть пошкоджені від впливу опадів, високих чи низьких температур чи способу розміщення у кузові.
Якщо ж потрібно перевезти вантаж, який може бути зіпсований від впливу сонця, опадами та пилом, слід скористатися бортовим напівпричепом тентом. Як правило, використовують напівпричіп з бортовою платформою для перевезення сільськогосподарської продукції, будівельних матеріалів, несипких вантажів та ін.
Конструкційні особливості напівпричепа бортового.
Оскільки ця техніка використовується в умовах підвищеного навантаження, оскільки дозволяє перевозити важкі та габаритні вантажі, до міцності виробу пред’являються особливі вимоги. Рама бортового напівпричепа створена із сталі високої якості, з максимальною кількістю перекриттів та балок. Це забезпечує надійність вантажоперевезень при нерівномірному розподілі навантаження на платформу.
Як правило, можна купити у виробника VARZ тривісний бортовий напівпричіп, це найбільш популярний за вантажопідйомністю варіант «бортовика». Виходячи з кількості осей визначаються і можливості напівпричепа – максимально допустима вага вантажу, який можна занурити у кузов.
Борти такого напівпричепа завжди відкидні, створені з алюмінію або металу. Також по периметру кузова бортового напівпричепа передбачені елементи кріплення, які надійно фіксують вантаж під час транспортування.
Для більш зручного та швидкого навантаження та розвантаження товарів можна купити бортовий напівпричіп із навантажувачем-маніпулятором. Такий варіант буде дорожчим, проте сам процес вантажно-розвантажувальних робіт буде максимально швидким і зручним.
Типи бортового напівпричепа
Залежно від особливостей вантажного майданчика бортовий напівпричіп представлений у кількох різновидах. У кожному конкретному випадку компанія підбирає оптимальний для себе варіант спецтехніки, виходячи з особливостей і габаритів вантажу, що перевозиться.
Відкритий бортовий напівпричіп використовується для транспортування вантажів, яким не страшні атмосферні опади. Наявність бортів лише по периметру кузова не обмежує висоту вантажу (але потрібно враховувати особливості маршруту, щоб товар легко проходив у тунелях, під мостами та лініями електропередач).
Бортовий напівпричіп тентований обладнаний відкидними бортами і каркасом зі стійок, які з’єднуються в перекладини, на які натягується тент зі світлонепроникного матеріалу. Це універсальний варіант бортового напівпричепа, який істотно розширює можливості спецтехніки, дозволяючи здійснювати перевезення товарів, що потребують захисту від сонця, пилу, підвищеної вологості та ін. його навантаження.
Шторний бортовий напівпричіп – ідеальний варіант для швидкого навантаження та розвантаження товару. Головна його відмінність від тентованого бортового напівпричепа полягає у можливості роздільного розкриття тенту на даху та бортах. Таким чином, навантаження можна здійснювати з будь-якої точки фургона, а використовуються такі машини як правило для перевезення великогабаритних неподільних вантажів.
Як вибрати та купити бортовий напівпричіп?
Потрібно відповідально підходити до вибору бортового напівпричепа, оскільки техніка повинна відповідати особливостям та вазі вантажу, вимогам до вантажоперевезень та якості доріг.
Не варто забувати і про комфорт перевезень. Зокрема, йдеться про навантаження та вивантаження товару, від чого залежить вибір найбільш відповідного типу бортового напівпричепа. Також слід звернути увагу на висоту бортів, вантажопідйомність напівпричепа та його масогабаритні характеристики.
Не забувайте про те, що термін служби техніки залежить від умов експлуатації та проведення своєчасних техоглядів. Надійність бортового напівпричепа так само важлива, як і технічні характеристики самого тягача, тому до вибору потрібно підходити відповідально.